b13-ruzovabz2bz4

Jak nás najdete

Budova, v níž Ústav fyziky sídlí (viz foto), se nachází v horní části Bezručova náměstí v Opavě, nedaleko centra města. Od terminálů veřejných dopravních prostředků se k ní můžete dostat následovně:

Bezručovo nám. 13, 74601 OpavaVlakem

Z nádraží Opava-východ

Z nádraží Opava-východ se dáte vpravo po Janské ulici a na nedaleké světelné křižovatce odbočíte vlevo na Nádražní okruh. Po několika minutách chůze do mírného stoupání přijdete na parkoviště na nám. Svobody, které přejdete a u pizzerie UNO zahnete doleva na ulici Otickou. Po asi 200 metrech chůze odbočíte po schůdcích doprava a uličkou pro pěší mezi školními hřišti projdete přímo na Bezručovo náměstí.

Z nádraží Opava-západ

Z nádraží Opava-západ se dáte Husovou ulicí vpravo, přejdete Olomouckou ulici a pokračujete stále rovně až k parku na nám. Joy Adamsonové po Vaší levé straně. Park přejdete napříč a ocitnete se u zadního traktu budovy, jejíž vchod je umístěn z opačné strany (z Bezručova náměstí).

Autobusem

Autobusové terminály jsou situovány přímo před budovou vlakového nádraží Opava-východ. Přijíždíte-li od Olomouce, vystupte na stanici "U nemocnice" a pokračujte po ulici Olomoucká směrem do centra města. Podejděte železniční nadjezd a kousek za ním odbočte doprava na ulici Husovu. Dále viz cesta od vlakového nádraží Opava-západ.

Taxi

K budově ÚF na Bezručově náměstí 13 se od stanice vlaku či autobusu můžete dopravit rovněž prostřednictvím opavských taxi služeb. Obvyklá cena se pohybuje v rozmezí 70-150 Kč.

Autem

Příjezd autem může usnadnit níže umístěná mapka Opavy. Lokace ÚF je vyznačena červeně.

Institute - Location

 

Letadlem

Nejbližším letištěm je asi 50 km vzdálené mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově. Odtud se do Opavy můžete dopravit autobusem nebo autem přes Ostravu (asi hodina jízdy). Popřípadě lze využít i služeb letištního taxi.